3. února 2018: Hasičský ples

04.02.2018

Začátkem února na nás čekal, jako každým rokem, tradiční hasičský ples, tentokrát pátý. Po loňských nevalných zkušenostech s kapelou Handa Banda, jsme pro letošní rok zvolili novinku - plzeňské duo W-Band.

S přípravami jsme začali již začátkem roku, kdy jsme se vydali nakoupit tombolu a také jsme započali s nácviky půlnočního překvapení, který si každým rokem pro návštěvníky plesu připravujeme jako zpestření a oživení zábavy. Celý ples ale není jen tombola a půlnoční překvapení!

PLAKÁTY, VSTUPENKY, POZVÁNKY

Plakáty, pozvánky a vstupenky jsme navrhli a na pravidelné schůzi schválili již v prosinci loňského roku. Vyrobeny tedy byly s předstihem již v lednu a vše tak bylo včas připraveno.

Občany obce Olešná jsme chodili zvát v pátek 19. ledna 2018. tradičně bylo vytvořeno několik skupin tak, abychom pokryli celou obec a obešli všechny domy. Týden před plesem jsme se potom rozjeli do nedalekého okolí, abychom vyvěsili plakáty. O několik dní později, když byly přelepeny plakáty kapely LUCIE, s termínem akce týden po našem plese, jsme se rozhodli vylepit plakáty znovu, tentokrát ve větší velikosti.

TOMBOLA

Již v posledním měsíci loňského roku jsme začali shánět ceny do tomboly. Ve spolupráci se sponzory jsme za přispění také jednotlivých členů sboru shromáždili několik týdnů před plesem pěknou řádku cen.

Dva týdny před plesem jsme se sešli v hasičské zbrojnici, kde byly ceny shromážděny, abychom je očíslovali. Zjistili jsme tak přibližný počet cen, ke kterým ještě pak přibyly masné výrobky a předměty, které přinesli členové až v týdnu před plesem.

V pátek 2. února jsme převezli připravenou tombolu, společně se slosovatelnými cenami na sál pohostinství v Olešné. Vzhledem k tomu, že nám spolek TJ Olešná neumožnil vstup do místosti nářaďovny, jsme tombolu umístili do prostor přísálí.

Ukázalo se, že je tombola na tomto místě mnohem lepší, než v zastrčené místnosti na konci sálu. Přicházející návštěvníci plesu neváhali zakoupit i větší množství lístků ve chvíli, kdy viděli, jaké ceny v tombole máme. V devět hodin tak byly lístky vyprodané.

Celkem bylo 380 cen v běžné tombole a 12 cen ve slosování.

SLOSOVATELNÉ CENY:

 • Plynový gril
 • Chytré hodinky Garmin
 • Mobilní telefon
 • Kontaktní gril
 • Úhlová bruska
 • Přímočará pila
 • Let balónem
 • Elektrický naviják
 • Rychlovarná konvice
 • Vysoušeč vlasů
 • Ocelové schůdky
 • Hasicí přístroj

PŘÍPRAVA SÁLU

V pátek před plesem jsme se sešli na sále pohostinství U Zeleného stromu. Nejprve jsme se pustili do balónkové brány na pódium, výzdoby sálu a přísálí. Poté jsme se dali do rozmisťování stolů avšak vzhledem k počtu zakoupených vstupenek a zamluvených míst jsme si museli zapůjčit stoly a židle také z Obecního úřadu.

Poté, co jsme dokončili přípravu sálu a přísálí, jsme se chtěli zapojit a pomoct s vybalením aparatury, avšak nebylo víceméně třeba. Jednotliví členové byli tak sladění, že bychom se spíše pletli než pomáhali.

V sobotu cca v 16h dorazila kapela V-Band. Čtyři chlapíci z dodávky postupně, s naší pomocí, vynosili do sálu 1,5t aparatury. Připadalo nám, že se chystá megakoncert skupiny Kabát.

Se spadlou čelistí jsme sledovali, jak je postupně stavěna konstrukce pro uchycení světel, natahována kabeláž a zapojování a dolaďování jednotlivých elementů aparatury. Ve chvíli, kdy začalo zkoušení jednotlivých světel, beden a všeho jako celku, nám bylo jasné, že nás večer čeká show, jakou jsme doposud nepoznali.

VEČER S KAPELOU W-Band

Na sále se lidé začali scházet docela brzo. V osm hodin již byla téměř polovina sálu plná a v půl deváté nebylo volného místečka v sále a na přísálí pár volných židlí. Od osmi hodin to kapela W-Band rozbalila na plné čáře. Hned při první sérii se začínal zaplňovat parket a při druhé už nebylo při tanci téměř k hnutí.

Úderem půl jedenácté začalo slosování cen. První lístek vytáhla paní starostka Lenka Hasmanová. Hasicí přístroj vyhrál náš člen Roman Šlechta, který za hlasitého volání, že je to podplacené vytáhl druhého vítěze. Ocelové schůdky si odnesl Jiří Svoboda, také náš člen, a volání odpůrců o podplacenosti ještě zesílilo. Několik dalších cen vyhráli přespolní návštěvníci. Let letadlem pak čekal na Karla Hošnu. Kontaktní gril si odnesl Tomáš Řechtáček. Úhlovou brusku vyhrál další člen SDH Olešná - Kamil Hájek, který ji obratem věnoval sboru pro práci v hasičské zbrojnici. Ten vytáhl dalšího výherce. Pan Karel Rydrich si odnesl mobilní telefon a dál vytáhl výherce chytrých hodinek Garmin. Hlavní cenu slosování - plynový gril - vyhrála paní Marie Kebrlová, občanka obce Olešná.

Po vyhlášení slosovatelných cen se přistoupilo k vylosování vítěze dortu z přítomných vstupenek. Pro krásný medovník došla Bára Bezděková, výhercem však byla Nikola Šmídová. Poté se již pokračovalo v bujaré zábavě, která se díky kapele V-Band řádně rozjela. Z mnoha koutů znělo, že takovou zábavu v Olešné dlouho nepamatují. Taneční parket každou písničku odolával náporu ohromného množství lidí, kteří nadšeně tancovali a zpívali společně s kapelou.

PŮLNOČNÍ PŘEKVAPENÍ

Půlnoční překvapení je již očekávanou tradicí na plese SDH Olešná. I pro letošní ples jsme si něco připravili. Vymyslet choreografii a hudbu pro muže si tentokrát vzali na starosti Láďa Malina a Honza Hocke. Ženy se domluvily a původní verzi Ledové království vyměnily za Holky z naší školky. Dle stanovené choreografie jsme nacvičovali celý leden pravidelně dvakrát týdně.

O půlnoci dne D jsme se pak sešli v šatně za pódiem, abychom se převlékli a na domluvenou hudbu předvedli návštěvníkům hasičského plesu půlnoční překvapení.

HUDBA:

 • Nástup: S čerty nejsou žerty - Pozor!, hasičská siréna
 • Ženy: Hložek & Kotvald - Holky z naší školky
 • Nástup: Madagaskar 3 - Afrocirkus
 • Muži: Michal David - Poupata
 • Závěr: Škwor - Síla starých vín

Půlnoční překvapení se doufáme všem zúčastněným líbilo. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří si našli čas a přišli na náš hasičský ples. Dále děkujeme všem, kteří ocenili naši práci nejen v den plesu, ale také na přípravách. V neposlední řadě patří náš vděk sponzorům, kteří nám umožnili tento ples uspořádat a to nejen přispěním cenami do tomboly. Největší dík tentokráte patří kapele V-Band, která přinesla do naší obce nový čerstvý vzduch v podobě úžasné show, jakou zde delší dobu nikdo nezažil. Pánové byli úžasní, skvěle provedli hosty plesem a hráli celý večer naprosto skvěle. Chtěli bychom poděkovat také kamarádům hasičům z Zbiroha, Cheznovic a Tlustice, že nás přijeli podpořit na náš ples.