CO SE DĚJE V HASIČÁRNĚ? 

Co všechno v naší hasičárně a kolem ní vůbec děláme? Zde naleznete všechny články.

Na pravidelné brigádě ve čtvrtek 19. dubna 2018 jsme se pustili do výroby soutěžních překážek. Dlouhodobě máme totiž náplanovánou výrobu bariéry a okna na letní část soutěže v požárním sportu. Prkna nám sehnal náš velitel Láďa Malina a tak jsme se v polovině dubna mohli pustit do výroby.

Na pravidelné schůzi koncem března jsme se domluvili, že před plánovanou okrskovou schůzí, která měla být v naší hasičské zbrojnici uspořáda 12. dubna 2018, provedeme jarní úklid.

Již před půl rokem jsme se domluvili, že bychom jako sbor dobrovolných hasičů z Olešné vyrazili na transfúzní stanici do Hořovic udělat dobrý skutek a darovat krev. A kdo ví, třeba se z některých prvodárců stanou dárci pravidelní.

Po hasičském plese jsme se rozhodli, dát si na chvilku "oraz" od pravidelných čtvrtečních brigád. Poprvé jsme se sešli 1. března 2018. Pustili jsme se do úprav umývárky a záchodu, které stále nejsou plně dle našich představ.

V průběhu ledna 2018 se konala zimní olympiáda v Pchjongjangu . Domluvili jsme se, že se sejdeme v hasičárně, abychom fandili českým olympionikům hromadně. Většinou jsme se sešli na hokej. Vzhledem k vysílacímu programu jsme však viděli v přímém přenosu také Ester Ledeckou!

Začátkem února na nás čekal, jako každým rokem, tradiční hasičský ples, tentokrát pátý. Po loňských nevalných zkušenostech s kapelou Handa Banda, jsme pro letošní rok zvolili novinku - plzeňské duo W-Band.

Jako v posledních několika letech, byl i letos naplánován vánoční prodej ryb v prostorách olešenské moštárny. Vzhledem k loňským zkušenostem jsme se letos rozhodli předem vyčistit přiléhající studnu, aby byl dostatek čisté čerstvé vody.

Posledním letošním "srandamačem" pro nás byl Memorial Josefa Blechy, který se konal v Kamenném Újezdu u Rokycan. Na tuto akci nás pozvali členové temnějšího sboru dobrovolných hasičů na Memorialu Miroslava Vojče v Cheznovicích, kterého jsme se letos v září zúčastnili.