CO SE DĚJE V HASIČÁRNĚ? 

Co všechno v naší hasičárně a kolem ní vůbec děláme? Zde naleznete všechny články.

Začátkem února na nás čekal, jako každým rokem, tradiční hasičský ples, tentokrát čtvrtý. Po loňských nevalných zkušenostech s kapelou Handa Banda, jsme pro letošní rok zvolili novinku - klatovské duo V-Band.

Jako v posledních několika letech, byl i letos naplánován vánoční prodej ryb v prostorách olešenské moštárny. Vzhledem k loňským zkušenostem jsme se letos rozhodli předem vyčistit přiléhající studnu, aby byl dostatek čisté čerstvé vody.

Posledním letošním "srandamačem" pro nás byl Memorial Josefa Blechy, který se konal v Kamenném Újezdu u Rokycan. Na tuto akci nás pozvali členové temnějšího sboru dobrovolných hasičů na Memorialu Miroslava Vojče v Cheznovicích, kterého jsme se letos v září zúčastnili.

Letos jsme se již potřetí vydali na každoroční podzimní srandamač do Cheznovic - Memorial Miroslava Vojče, tentokráte již desátý ročník. V loňském roce se nám podařilo obhájit prvenství z roku 2015. Letošní výroční memoriál jsme chtěli pojmout spíše srandovně a vítězství přenechat domácímu družstvu.

Jako již v předchozích letech, i letos jsme se vydali na Hasičské rodeo do Týčku. Tentokrát nejen s mužským družstvem. Reprezentovat SDH Olešná se rozhodly také ženy. Akce byla nově pořádána jako dvoudenní, přičemž první den byly pořádány noční útoky společně s první novinkou - motáním hadic na čas, a následující den se konal převoz raněného na...

Začátkem měsíce srpna se konaly oslavy výročí 120. let SDH Olešná. Na akci jsme se připravovali více než půl roku. Za posledních 14 dní jsme v hasičské zbrojnici strávili více času, než doma. Celá akce se, dle našeho názoru, velmi vydařila a doufáme, že se také hojně zúčastněným naše oslavy líbili. A jak to tedy všechno probíhalo?