18. června 2016 :            Noční útoky v Hýskově

19.06.2016

V polovině měsíce června čekaly mladé hasiče našeho sboru tradiční noční útoky v Hýskově. Byli jsme požádáni vedoucí mládeže, zda bychom nepomohly se zajištěním dopravy a technikou na této akci.

Na pravidelné brigádě 16. června jsme tedy připravili vše potřebné pro soutěž jako jsou hadice, požární stříkačku PS 12, dále pak dresy, helmy atd.

V pátek v odpoledních hodinách jsme měli s dětmi sraz u hasičské zbrojnice. Vzhledem k počtu dětí a dospělých, nejen z řad vedoucích mládeže, ale také jako technická podpora, jsme vyrazili několika vozy. Svým vozem tak přijel Roman Šlechta, David Kebrle a Martin Reindl. Z dospělých se dále zůčastnili Radek Hasman a Míra Růžička.

Po příjezdu na fotbalové hřiště v Hýskově jsme neprve vybrali vhodné místo a rozbili stanový tábor. Rozšířili jsme tak řady stanů ostatních zúčastněných sborů. V podvečerních hodinách se začalo soutěžit v požárních útocích. Zůčastnilo se 18 družstev mladších, 13 družstev starších a 2 družstva přípravky. Poslední útoky se tak odbíhaly v pozdních nočních hodinách.

Po vyhlášení vítězů většina ještě chvilku postála u velkého ohniště a následně se uložila ke spánku do připravených spacáků.

Ráno nás čekalo krásné slunečné počasí. V připraveném stánku s občerstvením jsme posnídali a následně s dětmi uklidili stany, naložili vše do aut a vyrazili k domovu.

JAK DĚTI SDH OLEŠNÁ DOPADLY?

Mladší družstvo: s časem 54,54s předposlední 17. místo

Starší družstvo: s časem 49,86s na 11. místě z 13 zůčastněných


Všechny fotografie z nočních útoků v Hýskově naleznete zde.