únor 2018: Fandíme našim olympionikům!

17.02.2018

V průběhu ledna 2018 se konala zimní olympiáda v Pchjongjangu . Domluvili jsme se, že se sejdeme v hasičárně, abychom fandili českým olympionikům hromadně. Většinou jsme se sešli na hokej. Vzhledem k vysílacímu programu jsme však viděli v přímém přenosu také Ester Ledeckou!

První zápas Česko vs. Korea se konal v hodinách, kdy většina z nás je ještě v práci. Vítězství našich hokejistů, kterým korejští protivníci dali zabrat více, než by se předpokládalo, tak každý sledoval dle svých možností.

17. ÚNORA 2018 - Česko vs. Kanada

V sobotu 17. února jsme se sešli ve čtyři hodiny ráno, abysme v hasičské zbrojnici sledovali hokejový zápas mezi Českem a Kanadou. Domluvili jsme se již v předchozích dnech. V pátek šestnáctého jsme si také došli do klubovny zatopit, aby nám, s ohledem na nepříznivé počasí, nebyla ráno při sledování zápasu, zima.

Napínavý zápas jsme bedlivě sledovali. Ačkoliv byl český tým papírově slabší, zdařile se s kanadskými hokejisty rvali. Základní hrací doba skončila nerozhodně a následovalo prodloužení, ve kterém se nic nezměnilo. O přestávce jsme si každý z přinesených surovin připravil snídani. Většina měla míchaná vajíčka s uzeným, někdo domácí Následné nájezdy pro nás připravili infarktové okamžiky, které pro naše hokejisty však skončili krásně, vítězstvím 3:2, díky čemuž jsme nelitovali, že jsme si přivstali.

O přestávce mezi prodloužením a nájezdy jsme také díky programu vysílání, měli možnost v přímém přenosu shlédnout Ester Ledeckou, která na lyžích v superobřím slalomu u vyhrála první místo o 0,01s.

18. ÚNORA 2018 - Česko vs. Švýcarsko

Druhý den jsme se opět sešli fandit. Tentokrát v pět hodin ráno. Proti Švýcarsku jsme české hokejisty sledovali, popoháněli a fandili. Opět krásné vítězství v základním čase!

V základní skupině naši hokejisté obsadili první místo a postoupili do čtvrtfinále. Ve středu 21. února 2018 se naši hokejisté utkali s mužstvem z USA. Další ze zápasů, u kterých se divák nenudí. V samostatných nájezdech vyhráli Češi stavem 4:1 a chystali se na semifinále.

V pátek 23. února 2018 čekalo na české hokejisty Rusko. Vzhledem k dopingovým aférám a zákazu pro ruské sportovce účast na olympiádě, ne Rusko, ale Olympijský tým Ruských sportovců. S vidinou výsledku jako před lety v Naganu odstartoval zápas avšak výsledek byl tentokrát jiný. Konečný výsledek 0:3 pro nás skončil nevalně a tak místo finálového zápasu o zlato čekal český tým boj alespoň o bronz.

24. ÚNORA 2018 - Česko vs. Kanada

V sobotu 24. února 2018 čekal České hokejisty poslední zápas na zimní olympiádě v Pchjongjangu. Sešli jsme se v hasičárně a doufali, že naši hokejisté, kterým se ve většině zápasů tak dařilo, získají alespoň bronzovou medaili. Soupeřem pro nás tentokrát byla Kanada, kterou náš tým již letos porazil.

Bohužel štěstí hokejistům tentokráte nepřálo. Ačkoliv se rvali a nedali to Kanaďanům zadarmo, prohráli a s výsledkem 4:6 skončili na čtvrtém - bramborovém místě.

Ester Ledecká se zapsala do dějin sportu:

Čeští hokejisté nevyhráli medaili, zato v sobotu 24. února 2018, v brzkých ranních hodinách, svedla svůj boj Ester Ledecká. Ta, tentokráte na snowboardu, vyhrála v paralelním sjedu zlatou medaili a stala se tak po devadesáti letech první Češkou, která na zimních olympijských hrách získala dvě zlaté medaile z odlišných sportů. Každý z nás sledoval její boj po svém doma.