Promítání MS 2016 v hokeji

03.05.2016

V květnu se hrálo každoroční mistrovství světa v hokeji. Tentokrát pořádané v Rusku. Jelikož je většina členů SDH Olešná velkými fanoušky našich hokejistů, rozhodli jsme se promítat přímé přenosy zápasů v hasičské klubovně.

První zápas hokejové reprezentace se hrál v pátek 6. května a tak jsme již v týdnu připravovali vše potřebné.

V pondělí 2. února jsme se sešli v hasičské zbrojnici abychom na střechu připevnili anténu, potřebnou pro chytání signálu. Držák na anténu jsme vyrobil Radek Hasman, který se také chopil připevnění antény na střechu, společně s Davidem Kebrle.

Po natažení potřebných kabelů a úspěšném zapojení antény na střeše požární zbrojnice jsme v hasičské klubovně umístili projektor (zapůjčený od Obecního úřadu v Olešné). Ten bylo nutné propojit se setoboxem, přijímajícím digitální signál a převádějící jej na obraz. (setobox zapůjčil svůj Radek Hasman).

Program zápasů ČR v MS v hokeji 2016
Program zápasů ČR v MS v hokeji 2016
Signál funguje napoprvé a to se musí oslavit..
Signál funguje napoprvé a to se musí oslavit..

Na pravidelné čtvrteční brigádě 5. května jsme se pustili do přestavění hasičské klubovny tak, aby bylo možné z gaučů, které zde máme, pohodlně sledovat promítaný program.

Vše tedy bylo připraveno a hned v pátek 6. května jsme mohli sledovat přímý přenos prvního zápasu reprezentace ČR v hokeji proti Rusku ve skupině A.

Zkouška signálu
Zkouška signálu

Napoprvé po zapojení nám vše fungovalo. Vzhledem k příznivému počasí jsme se rozhodli ještě chvilku posedet a využít velkého promítacího plátna na zhlédnutí klasiky českého filmu - Slunce seno a pár facek.

Zkouška signálu se zvrtla ve večerní promítání
Zkouška signálu se zvrtla ve večerní promítání

Také následující den tj. v sobotu 7. května jsme se v hasičské zbrojnici sešli, tentokráte však v početnějším složení. Od 19:15h hráli naši hokejisté s Lotyšskem. Každý gól jsme náležitě s nadšením přivítali, avšak na vítězství jsme si museli počkat na samostatné nájezdy.

V neděli 8. května bylo dopřáno českým sportovcům volno na zotavení a tak jsme se sešli až v pondělí 9. května fandit hokejistům v utkání proti Švédsku. I tohoto soupeře jsme dokázali porazit a tentokráte vyšším rozdílem gólů než v předchozích zápasech.

Jak již tušíte, jsme opravdu velkými fanoušky hokeje, především pak české reprezentace na světových soutěžích a tak jsme se sešli i ve čtvrtek 12. a pátek 13. května, abychom sledovali boj proti Norsku a Kazachstánu oba dny v 15:15h. I přes časné konání zápasu jsme se sešli v hojném počtu. Většina z nás jela z práce rovnou do klubovny SDH Olešná a až po zápase jsme zamířili ke svým domovům. Odměnou nám byl nádherný zápas s Norskem, kdy oproti jiným rokům vyhráli naši hokejisté vysokým skórem 7:0. Také nad kazachstánci jsme zvítžězili, tentokrát rozdílem 3:1.

Neděle 15. května se odehrál první zápas, ve kterém česká reprezentace prohrála. Dlouho udržované vedení se v několika okamžicích proměnilo v remízu a následně pak v samostatných nájezdech v hořkou prohru. Ani tento zápas jsme nezapomněli sledovat.

Posledním utkáním v rámci skupiny se uskutečnilo v neděli 17. května, kdy se naši hokejisté postavili proti Švýcarsku. Vzhledem k tomu, že se tento zápas odehrával v dopoledních hodinách jsme se v hasičské zbrojnici nesešli a každý sledoval vývoj po svém.

Ze skupiny A jsme tedy postoupila česká reprezentace z prvního místa. Dále hokejisty čekal čtvrtfinálový zápas s protivníky z USA: Ve čtvrtek 19. května jsme se opět sešli v klubovně hasičské zbrojnice a napjatě sledovali vývoj utkání. Naši sportovci bohužel na americkou reprezentaci nestačili a podlehli 1:2 v  základním čase. 

Tím ukončili setrvání našich hokejistů na celém MS a poslali je domů. Další zápasy jsme si již nepromítali. Na následující pravidelné čtvrteční brigádě 26. května jsme uvedli klubovnu do původního stavu a dále jsme promítací přístroj a setobox vrátili majitelům.

Všechny fotky z přípravy na promítání MS v hokeji 2016 naleznete zde.