Narozeniny Radek & Dejf

21.05.2016

V květnu slavili narozeniny dva z členů SDH Olešná - Radek Hasman a David Kebrle. Uspořádali pro své přátele grilovačku za hasičárnou a nechyběla skvělá zábava.

Oslavu narozenin si kluci naplánovali již několik týdnů dopředu a pozvali pár přátel a známých. V sobotu 21. května, tedy v den oslavy, již od rána oba oslavenci připravovali v hasičské zbrojnici vše potřebné od pípy se sudem piva, grilovací mašinku, po sezení kolem ohniště na trávníku za hasičárnou. V odpoledních hodinách začali přicházet první gratulanti. To už byl dávno naražený sud dvanáctky, která byla řádně okoštována.

Darované lahve s lihovinami se začaly množit, ale sešli se zde také jedlé dary - motorka od Lucky Šubrtové, XXL Vysočiny od Elišky a Honzy Koszty a tataráček s topinkami od Pohlreicha (Tomáš Hrubý). Katka Šlechtová upekla výborné pudinkové řezy se zakysanou smetanou a skořicí a v neposlední řadě kluci dostali také kynuté pečené houstičky se salámem od Šárky Bartůňkové. Zkrátka jídla bylo dost a dost pro všechny a to ještě měli kluci v záloze kuřecí maso, o jehož naložení do dvou různých marinád požádali Pohlreicha.

Jedlá motorka od Lucky Šubrtové
Jedlá motorka od Lucky Šubrtové
XXL Vysočina od Elišky a Honzy Koszty
XXL Vysočina od Elišky a Honzy Koszty

Po příchodu všech očekávaných hostů, byly všechny jedlé dary rozmístěny na připravené stoly v garáži hasičské zbrojnice (stoly zapůjčil Obecní úřad Olešná). Následně se celá skupinka vyfotila a začalo se s hromadným čepováním piva.

Zábava je jako dobré pivo, jen zřídkakdy si je užiješ sám
Zábava je jako dobré pivo, jen zřídkakdy si je užiješ sám

Připravené maso se již grilovalo a tak všichni mohli usednout na lavičky rozmístěné kolem rozdělaného ohně a za doprovodu reprodukované hudby začala zábava. 

Během večera se negrilovalo jen naložené maso. Kluci měli v rukávu ještě jedno eso. Do vrchní části mašinky, která je přizpůsobená na uzení, během večera Radek Hasman umístil připravený uzený bůček, který se zde "povaloval" a v příhodnou chvíli se nakrájel jako "zobání" pro všechny zúčastněné.

Každý žerem to svoje..
Každý žerem to svoje..

Večer ubíhal a zábava se rozjela. Ve chvíli, kdy již rádio Blaník, ani žádná jiná stanice nehrála požadované písničky, kluci vytahli kytaru. Nebyla to však kytara, na kterou by se daly drnkat country a jiné písničky u ohýnku. Radek Hasman přinesl svoji kytaru, kterou již dříve "vytunil" repráčkem a autorádiem, takže mohla být puštěna jakákoliv písnička především z USB flash disku. Najednou se tak na oslavě našlo nemalé množství zdatných "kytaristů", kteří zvládli zahrát i písničky, které se struny zahrat nedají. 

Večer ubíhal a na oslavě se objevili také místní obyvatelé, kteří se při procházce kolem zastavili. Jen tak popovídat, zapařit a pobavit se. Za hasičskou zbrojnicí probíhala grilovačka do pozdních nočních hodin, kdy se všichni rozešli do svých domovů.

Lepší pivo v žaludku, než voda na plicích!
Lepší pivo v žaludku, než voda na plicích!
Pijme pivo, dokud žijem, po smrti se nenapijem!
Pijme pivo, dokud žijem, po smrti se nenapijem!

Pro kluky tím oslava ještě nezkončila. Následující den bylo nutné následky oslavy řádně uklidit. Nedělní dopoledne tak strávili opět v hasičárně vyplachováním pípy, vrácením zapůjčených stolů a laviček, odvozem grilovací mašinky, zkrátka navrátili hasičskou zbrojnici do původního stavu.

Nedělní úklid
Nedělní úklid