MS v hokeji 2017: Fandíme!!!

05.05.2017

Jako každý rok i letos se s blížícím se květnem poletovala ve vzduchu dobrá nálada, jelikož jsme věděli, že se blíží mistrovství světa v hokeji. Letos konané v Německu a Francii. Bujaré přípravy započali na pravidelné čtvrteční brigádě 4. dubna 2017.

Ačkoliv pršelo, vylezli jsme na střechu, kam jsme stejně jako vloni připevnili anténu. Natáhli jsme kabely a zprovoznili setobox. Dále jsme upravili rozložení klubovny tak, aby se pohodlně dalo sledovat promítací plátno. V dalších přípravách jsme nepokračovali a šli natírat nástřikové terče.

Odpoledne, kdy jsme dostali zapůjčený také projektor jsme dokončili přípravy na promítání tak akorát, abychom mohli večer ve 20,15h sledovat první zápas naší reprezentace proti Kanadě.

1. zápas: KANADA

První utkání, které se hrálo v pátek 5. dubna 2017 sledovalo v hasičské klubovně 9 zúčastněných. Bedlivě jsme sledovali české hráče a fandili jejich snažení porazit Kanadské hokejisty. Ačkoliv jsme věděli, že se našemu týmu nepodařilo porazit javorové listy již sedm let, doufali jsme, že se tato kletba prolomí. Bohužel zápas pro nás skončil zápas prohrou 1:4.

Dvouminutový sestřih zápasu naleznete zde.

2. zápas: BĚLORUSKO

Následující odpoledne se konal druhý zápas našich reprezentantů, tentokrát s protihráči z Běloruska. Ačkoliv bylo sobotní odpoledne, a dalo by se tedy očekávat, že si volno najdeme a budeme společně fandit v hasičárně, nestalo se tak. Každý jsme sledovali vývoj utkání po svém a podporovali hokejisty v zápase, který skončil krásným vítězstvím 6:1.

3. zápas: FINSKO

Další utkání proti Finsku čekalo naše hokejisty ve svátek 8. května 2017. V tento den jsme se sešli v počtu 8 fanoušků. Před začátkem zápasu jsme ještě stihli natřít nástřikové terče a od 20,15h jsme se již poustili do fandění. První gól do naší branky padl překvapivě již v první minutě a nedlouho poté také druhý. V první třetině jsme pak dostali ještě třetí gól. Celkem opaření jsme sledovali český debakl, spojený se "zraněním" kapitána Voráčka, který do konce zápasu již nenastoupil po středu s finským hromotlukem Osalou.

V druhé třetině jakoby se naši reprezentanti probrali, avšak ani to nestačilo na umístění puku do branky nepřítele a tak se v této části zápasu pro náš tým nic nezměnilo.

Ve třetí třetině došlo k obrovskému obratu, kdy Horák vstřelil branku a nedlouho poté také Gudas a za chvilku Kovář vyrovnal. Základní hrací čas tak končil remízou 3:3 a my čekali na prodloužení, které se oproti předchozím rokům hrálo ve složení 3 na 3 v délce 5 minut, po vzoru NHL.

V této části se nepovedlo vstřelit gól ani jednomu týmu a tak muselo dojít na samostatné nájezdy. V obavách, že tomuto týmu nejdou nájezdy, resp. jich moc za sebou nemají, jsme sledovali vývoj utkání. Hned první nájezd Finové neproměnili, avšak našemu hráči se podařilo dostat puk za branku. Ve druhém nájezdu neproměnil ani jeden z hokejistů avšak když ani ve třetím nájezdu finský hráč neproměnil svoji šanci, věděli jsme, že třetí nájezd českého reprezentanta se konat nebude, protože mají vítězství v kapse. S dobrou náladou a radostí jsme něco málo před půlnocí opustili hasičskou klubovnu a vydali jsme se domů.

4. zápas: NORSKO

Ve čtvrtek na pravidelné brigádě jsme připravili věci na nácvik útoků hasiček, který byl naplánovaný u rybníčka pod Milinou, a následně jsme se jali sledovat souboj naší reprezentace proti Norsku. Žádný velký zázrak to nebyl. Ačkoliv naši hokejisté, a stejně tak protivníci, urputně doráželi na brankáře, žádný gól nepadl. Po první třetině jsme šli sami nacvičovat pod Milinu a radiově jsme sledovali zbytek zápasu, který se nesl ve stejném duchu jako první část. Základní hrací čas byl odehrán bez gólu a tak se pokračovalo prodloužením ve složení 3 na 3 v délce 5minut. Ve druhé minutě Kovář vstřelil náš vítězný gól.

Více zde.

5. zápas: SLOVINSKO

Následující den v pátek 12. května 2017 jsme všichni spěchali, abychom se po práci sešli v klubovně před plátnem. V tradiční sestavě Hasman, Kebrle, Beneš, Růžička, Křikavová a Bartůňek R. jsme sledovali zápas, ve kterém jsme očekávali vítězství, s ohledem na papírovou převahu našich hokejistů.

Tak se i stalo a naši reprezentanti porazili Slovinský tým 5:1 v základním hracím čase. Roman Šlechta sledoval celý zápas z přiléhající kuchyňky, kde nahazoval stěny.

Po zápase jsme ještě poseděli za hasičárnou u ohně.

6. zápas : FRANCIE

Další "nepříte" na nás čekal v neděli 14. května 2017 v odpoledních hodinách. V hasičské zbrojnici jsme se sešli v hojném počtu. Dorazili nejen tradiční hosté Radek Hasman, David Kebrle, Lukáš Beneš, Lucka Křikavová a Míra Růžička, ale také  Jana Růžičková, Tomáš Novák, manželé Hochmanovi, Roman a Tomáš Bartůňkovi, Miloš Herman a Markéta a Natálka Růžičkovy.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky