9. září 2017: Memorial Miroslava Vojče v Cheznovicích

11.09.2017

Letos jsme se již potřetí vydali na každoroční podzimní srandamač do Cheznovic - Memorial Miroslava Vojče, tentokráte již desátý ročník. V loňském roce se nám podařilo obhájit prvenství z roku 2015. Letošní výroční memoriál jsme chtěli pojmout spíše srandovně a vítězství přenechat domácímu družstvu.

Oproti loňskému roku jsme tentokráte vyrazili nejen za mužské družstvo. Na tuto soutěž se vypravilo také ženské družstvo SDH Olešná, doplněné o členku ze Lhoty pod Radčem, Cheznovic a Komárova.

Akce se uskutečnila v sobotu 9. září 2017. Na čtvrteční pravidelné brigádě jsme si tedy připravili vše potřebné, abysme v sobotu v brzkých ranních hodinách rovnou nasedli do auta a odjeli. Na místo jsme dorazili mezi prvními a tak jsme neměli problém s umsítěním svého zázemí na tradičním místě za fotbalovými kabinami. Postupně dorazilo dalších 5 mužstev mužských a 2 družstva ženská. Desátého memorialu Miroslava Vojče v Cheznovicích se zůčastnila družstva z Veselé, Příkosic, Číčova, Olešné, Kotopek a Kamenného Újezdu. Zvláštním hostem bylo družstvo M.R.D., složené z rodinných členů Radka Márinky z Jiviny.

I. ŠTAFETA

Vzhledem k tomu, že se jednotlivé disciplíny memoriálu každoročně nemění, věděli jsme, do čeho jdeme. Jako první nás čekala štafeta zručnosti.

Na trakař se jako řidič vydal Míra Růžička a jako nosič Radek Hasman, následně na kladině exceloval David Kebrle. Další část této štafety bravurně zvládl Honza Hocke a na poslední část nastoupil Láďa Malina. Na každém předávacím stanovišti čekalo na člena soutěžního družstva půllitru piva, které bylo nutné vypít.

Výsledný čas I. štafety mužů byl ze všech družstev nejlepší.

Pro nás byla I. štafeta již známá, avšak pro naše ženské družstvo to byla premiéra. I přes tento fakt naše ženy zvládly tuto disciplínu i když s nejhorším časem. Na trakaři soutěžili Lucie Křikavová jako řidič a Marta Peške jako nosič. Na kladině se předvedla hostující Darina Koktová ze Lhoty pod Radčem a na následném hasičáku Veronika Garaničová. Poslední část bravurně zvládla Barča Pihávková. Výsledný čas jednotlivých úseký nebyl zlý avšak třetinka piva byla pro hostující členku příliš velké sousto, které o více než půlminutu navýšilo celkový čas štafety.

II. ŠTAFETA

"Kolotoč" jak se také říká druhé štafetě si v letošním roce za náš sbor absolvovali Míra Růžička, Radek Hasman, Jirka Hrubý a Honza Hocke. Oproti předchozí disciplíně se nám však nezadařilo a náš čas byl předposlední. Ženské družstvo, které se této disciplíny zúčastnilo poprvé, i přes tuto skutečnost zabojovalo.

POŽÁRNÍ ÚTOKY

Poslední částí cheznovického memoriálu M. Vojče je klasický požární útok, s drobnou změnou - startuje se z "hospůdky". Míra Růžička odstartoval útok vypitím půllitru piva za něco málo přes šest vteřin a běželo se. Na pravém proudu doplnil olešenské hasiče Radek Márinka z Jiviny. Na levém proudu pak běžel Jirka Hrubý, na rozdělovači David Kebrle. Na béčkách Láďa Malina a vzadu na savcích a koši Honza Hocke, Míra Růžička a Radek Hasman jako strojník.

Olešenské ženy odstartovaly vypitím třetinky piva Martou Peške. Na pravém proudu reprezentovala náš sbor Lucka Šubrtová z SDH Cheznovice, na levém proudu pak Darina Koktová z SDH Lhota pod Radčem. Poslení hostující Markéta Benetková z SDH Komárov zaběhla skvěle savice, společně s Bárou Pihávkovou na koši. Troják si vzala za své Veronika Garaničová a na béčkách již zmíněná Marta Peške.

Poté už jen zbývalo čekat na vyhlášení výsledků. A jak jsme tedy dopadli?

  • muži 3. místo z 6 zůčastněných družstev
  • ženy 2. místo ze t zúčastněných družstev

Všechny fotografie z Memorialu Miroslava Vojče v Cheznovicích neleznete zde.

Záznam požárních útoků mužů i žen naleznete zde.