4 - 5. června 2016 :                II. kolo hry Plamen

06.06.2016

Jarní kolo hry Plamen se opět konalo v Olešné. Měli jsme na bedrech tedy veškeré přípravy zázemí i postavení překážek a zajištění dodávek vody. Ale nebojte, my to zvládli.

Přípravy pro nás začali dlouho před samotnou akcí. Nedá se ani vyčíslit, kolik brigád jsme strávili plánováním množství hranolek, párků, klobás a dalších potřebných věcí jako jsou ubrousky, hořčice, sůl, kečup...

Ve čtvrtek a pátek 2. a 3. června 2016 jsme se sešli na hřišti, kam jsme navezli lednice, mrazák a pípu do kiosku, dále fritézu na hranolky, propanbutanovou bombu, na které jsme ohřívali vodu s párky  a nahřívač rohlíků. 

Opět jsme si také dovezli naše "maskoty" - rybičky. Kiosek "U Rybiček" byl totiž vyhlášený již od podzimního kola Plamenu.

Již dopoledne jsme zjistili, že naplánované množství párků a klobás, stejně jako hranolek, nebude stačit a bude nutné druhý den zásoby dokoupit.

Velké množství soutěžících týmů společně s parným počasím, zajistily, že točená Kofola i hranolky mizely bleskovým tempem. Vzhledem k teplému a slunečnému počasí jsme neměli o diváky nouzi. Společně s dětmi a jejich vedoucími se na olešenské fotbalové hřiště dostavilo také velké množství dospělých. Před naším kioskem se tak již od dopoledních hodin tvořila slušná fronta. 

K obědu byl pro děti ze všech soutěžních društev zajištěn řízek s chlebem. Rozdávání obědů dětem se zhostily naše hasičky. Ve chvíli, kdy nestíhaly, se nezdráhala zapojit ani "nehasička" Šárka Bartůňková, za což jí velmi děkujeme.

Soutěž skončila v odpoledních hodinách. Některé týmy odjely domů a některé se rozhodli stanovat na hřišti a přespat. Nás čekal úklid hřiště, příprava na další den a v pozdních večerních hodinách také dlouho očekávaný odpočinek.

Nabídka kiosku U Rybiček
Nabídka kiosku U Rybiček

Ve dnech před samotnou soutěží jsme také postavili stany, které měly sloužit jaké zázemí pro soutěžící týmy. Byly vyměřeny trasy a postaveny překážky. Na práci se podílela velká část sboru dobrovolných hasičů Olešná.

V sobotu ráno jsme si dali sraz dlouho před samotnou prezencí přijíždějících družstev. Spousta z nás posnídala až na místě. Proběhly poslední úpravy kiosku, a mohlo vše začít.

Nástup v 8, snídaně na místě...
Nástup v 8, snídaně na místě...
Máte přání?
Máte přání?

Druhý den začínal stejně slunečně jako ten první. Již v brzkých ranních hodinách bylo možné někoho z SDH Olešná zahlédnout v prostorách kiosku a okolí. Museli jsme dovézt nové zásoby hranolek, sekanou k obědu pro děti ze všech družstev, ale také párky a limonády.

ZA OBA DNY SE SPOTŘEBOVALO:

cca 75kg hranolek

párků

klobás

...

(bude doplněno)

Po skončení druhého soutěžního dne, když všichni soutěžící z fotbalového hřiště odešli, jsme se pustili do úklidu. Na hřišti jsme zůstali do pozdních odpolečních hodin. Bylo zapotřebí uvést kiosek do původního stavu, odvézl lednice a mrazáky, fritézu, ale také pípu, prázdné sudy od Kofoly a piva, odpadky za oba dny. Dále jsme rozložili stany, poskládali sety k sezení a vše odvezli do obecních prostor, kde je to uskladněno.

A JAK TO VŠECHNO DOPADLO PRO NAŠE MLADÉ HASIČE?

Družstvo mladších:   9. místo z 16 zúčastněných družstev

Družstvo starších:   7. místo z 12 zůčastněných družstev

Všechny fotografie z jarního kola hry Plamen najdete zde.