25. února 2017:                  Hasičský ples

26.02.2017

V únoru náš sbor pořádal tradiční hasičský ples. Po loňském úspěchu jsme opět zvolili kapelu HANDA BANDA. Přípravy začali již v lednu, především proto, že jsme začali nacvičovat půlnoční překvapení, které je zpestřením každého našeho plesu. Ale připravit ples ani zdaleka není jen nacvičit půlnoční překvapení.

Pozvánka rozdávaná občanům obce
Pozvánka rozdávaná občanům obce
Plakát umístěný do okolních vesnic
Plakát umístěný do okolních vesnic

PLAKÁTY, POZVÁNKY A VSTUPENKY

Plakáty, pozvánky a vstupenky na ples byly vytvořeny začátkem měsíce února. Plakáty byly následně rozvezeny po okolních vesnicích. Zvát občany obce jsme chodili v pátek 17. února v odpoledních hodinách. Byly vytvořeny tři skupinky (1. Radek Hasman, David Kebrle; 2. Míra Růžička, Jirka Hrubý, Veronika Garaničová; 3. Roman Šlechta, Lukáš Beneš a Markéta Růžičková), které si rozdělily obec a obešly všechny domy.

TOMBOLA

Již koncem předcházejícího roku jsme začali shánět ceny do tomboly. Ve spolupráci se sponzory a za přispění jednotlivých členů sboru jsme schromáždili slušnou řadu pěkných cen, které se v hasičské zbrojnici postupně hromadily. 

V týdnu od 13. února jsme se pak sešli, abychom ceny připravili, rozdělili, ale také očíslovali a napsali jejich seznam. V neděli 19. února jsme pak ještě zajeli dokoupit několik cen do Rokycan. V dopoledních hodinách v sobotu 25. února, tedy v den konání plesu, jsme pak dokončili tombolu připravením masných cen - klobásy, tlačenka. Odpoledne jsme pak ceny navezli do prostor, kde měla být večer vydávána.

Navážíme tombolu do sálu
Navážíme tombolu do sálu
Jen tak tak se nám to tam všechno vešlo...
Jen tak tak se nám to tam všechno vešlo...

Celkem bylo 320 cen v běžné tombole, 10 cen tomboly slosovaných vstupenek a dále tahací tombola:

 1. Multifunkční mikrovlnná trouba s grilem
 2. Motorová pila
 3. Kávovar TCHIBO
 4. Domácí pekárna
 5. Úhlová bruska MAKITA
 6. Štítkovač
 7. Přenosný hasicí přístroj do auta
 8. Akuvrtačka

PŮLNOČNÍ PŘEKVAPENÍ

Po loňské složitější choreografii na sérii písniček, jsme se rozhodli zvolit jednodušší motiv, avšak oproti předchozím letům zapojit také hasičky SDH Olešná.  Motiv a choreografii zkomponoval David Kebrle během prosince loňského roku.

Výsledkem se stalo půlnoční překvapení v následující podobě:

 1. Nástup kluků na znělku z pořadu Pevnost Boyard.
 2. Předtančení kluků na téma Labutí jezero, hudba P. I. Čajkovskij.
 3. Nástup holek na Hledá se žena od Mandrage.
 4. Předtančení holek na téma Mám boky jako skříň od E. Farné.

Již předem jsme předpokládali, že bude nutné některé komponenty půlnočního překvapení zakoupit, s čímž jsme vyrozuměli hospodářku K. Šlechtovou. V rámci úspory finančních prostředků jsme se rozhodli použít černé legíny z půlnočního překvapení loňského hasičského plesu a holky si oblékly hasičská trička našeho sboru. Kluci použili každý své bílé tílko a bílé ponožky. Bílé rukavice pro labutě zajistil Roman Šlechta, stejně jako štrupny. Na sukně a čelenky poskytla starší záclony starostka obce Lenka Hasmanová. Bylo tedy nutné zakoupit pouze gumu do sukní i čelenek pro kluky, dále pak impregnační lak, barvy a kalouny na krabice pro holky.

Schéma sálu pro hasičky na magnetické tabuli v klubovně
Schéma sálu pro hasičky na magnetické tabuli v klubovně

Legenda: velké žluté puntíky - světla, velké zelené puntíky - kapela, vleké červené a modré puntíky - hasičky v krabicích, malé barevné puntíky - diváci.

Ve čtvrtek 2. února jsme se sešli, abychom dali dohromady krabice pro holky. Bylo nutné je sestavit a sešít každé hasičce na míru a následně upravit horní otvor tak, aby bylo co nejvíce pohodlné se v krabici pohybovat. Vzhledem k tomu, že byla na tento den svolána také schůze, se dostavila většina účinkujících v půlnočním překvapení a tak bylo možné vyměřit jednotlivé krabice, ale také dokončit sukénky pro labuťě, na kterých holky pracovaly v průběhu celého týdne.

7. února proběhlo v hasičské garáži nastříkání vyrobených krabic nejprve podkladovým lakem (aby krabice tolik nesály barvu) a následně modrou a červenou barvou vrchní. Mezitím holky v klubovně začali s šitím čelenek budoucím labutím. 

Tak jsme labutě nebo pokojské?
Tak jsme labutě nebo pokojské?
Šijeme labutím sukénky a čelenky
Šijeme labutím sukénky a čelenky

V neděli 12. února jsme se sešli, abychom upravili výslednou podobu krabic. Každá z hasiček si mohla krabici pomalovat či polepit dle svého uvážení. Zároveň byly dokončeny všechny labutí čelenky. Kostýmy byly tedy hotovy a mohlo se pokračovat v dalších přípravách.

Naše socha svobody ...
Naše socha svobody ...

Nacvičovat půlnoční překvapení jsme začali v polovině ledna vždy jednou týdně v klubovně SDH Olešná, přičemž začátkem února jsme se přesunuli do sálu restaurace Pod Lípou. 

Ve čtvrtek 23. února proběhla poslední zkouška, tentokrát "kostýmová". Sešli jsme se v sále a celé půlnoční překvapení jsme odzkoušeli se vším všudy, tedy s nácviky, převleky i krabicemi. Záznam z kostýmové zkoušky kluků naleznete zde.

V pátek 24. února, tedy den před plesem, jsme se sešli na vyzdobení sálu balónky. Vzhledem k plánovanému turnaji ve stolním tenise, odehrávajícím se na sále v sobotu 25. února v dopoledních hodinách, jsme stoly a celkovou podobu sálu byli nuceni připravit až v sobotu odpoledne. 

Po dokončení sálu a přísálí jsme  pomohli s přípravou aparatury kapele a pak jsme již všichni zmizeli do svých domovů, abychom se připravili na večerní zábavu.

Sál se začal naplňovat ihned po otevření kasy a již kolem čtvrt na devět nebylo na sále téměř žádné volné místo. Začalo se s prodejem tomboly, která mizela rychlostí blesku a po půl deváté již nebyl žádný volný lístek.

V průběhu večera jsme uskutečnili ochutnávku FERNETa pro všechny zůčastněné zdarma.

Čas ubíhal a lidé se skvěle bavili za doprovodu kapely HANDA BANDA. Okolo jedenácté hodiny jsme vyhlásili hlavní ceny tahací tomboly. (Náš starosta sboru Martin Reindl, na lístek s příznačným číslem 150, vyhrál motorovou pilu.) Poté jsme se již nenápadně vypařili do šatny připravit na vystoupení.

Tak jdeme na to...
Tak jdeme na to...

Dle potlesku a ohlasu z publika se půlnoční překvapení všem líbilo. Doufáme, že se zúčastnění dobře bavili během celého plesu a byli spokojeni s cenami v tombole.

Záznam z půlnočního překvapení hasičského plesu 2017 nelezntete zde.

Všechny fotografie naleznete zde.