22. října 2016:                   Rally Hořovice

23.10.2016

Z okresního sdružení hasičů Beroun jsme byli požádáni, zda bychom nechtěli spolupracovat na pořádání akce Rally Hořovice, pořádaného Auto Sport Klubem Hořovice v sobotu 22. října 2016.

O této možnsoti podílet se na zabezpečení tratě nás informoval starosta sboru Martin Reindl  přičemž nám sdělil, že podmínky účasti jsou pořadateli závodu stanoveny následující:

  • na každém stanovišti bude několik dobrovolníků, nikde nebude nikdo sám
  • každému dobrovolníkovi bude zajištěna strava 
  • po ukončení akce bude vyplacena odměna 500Kč na osobu.

Výše uvedené podmínky se nám, za celodenní práci, zdáli dobré a tak jsme se ve složení Lucka Křikavová, Marké Růžičková, Jirka Hrubý, David Kebrle, Radek Hasman a Veronika Garaničová, přihlásili.

Během týdne jsme očekávali nějaké zprávy, kde se máme hlásit, na jaké stanovišti, u které osoby, avšak žádných informací se nám nedostalo. 

S vidinou celodenního postávání někde v příkopě jsme si též z hasičské zbrojnice zapůjčili barovou stoličku (tu zde máme od doby, kdy jí někdo vyhodil do železného šrotu, jehož sběr zajišťujeme), a Radek Hasman si s sebou vzal z domova staré křeslo z auta. Dále jsme se vybavili přenosným ohništěm, s ohledem na nepříznivé počasí, které celý týden panovalo. 

Jako doma v obýváku
Jako doma v obýváku

 V den závodu jsme tedy v ranních hodinách přišli k zastávce v Olešné, kde jsme očekávali instrukce od pořadatelů. Lucka s Markétou byly přiděleny na křižovatku mezi Olešnou a Cheznovicemi. Zbytek dobrovolníků dostal jako stanoviště horní Kařízek. 

My co jsme jeli na horní Kařízek jsme jen tak tak stačili projet tratí, na které již byly rozestavěné zátarasy. Na některých místech nás traťoví vedoucí nechtěli pustit dále s tím, že závod bude již odstartován.  Po menších peripetiích jsme se dostali na horní Kařízek, kde jsme se ihned zabydleli. Celý závod jsme byli na stanovišti všichni dobrovolníci z našeho hasičského sboru. 

Ačkoliv jsme očekávali někoho z pořadatelů s avizovanou svačinou, nikdo se nedostavil během celého dopoledne. Oběd jsme si tedy vybalili svůj. Jelikož jsme si v hasičské zbrojnici nezapůjčili jen barovou stoličku, ale také pánev, kterou tam máme, mohli jsme si na ohni ohřát naše jídlo.

Závod pokračoval a my byli rádi, že jsme přijeli tak vybaveni. V závěru dne, když byla akce ukončena, nám bylo sděleno, že pro slíbené peníze si máme zajet do Újezda. Vydali jsme se tedy tam. Jak jsme již uvedli, avizovaná částka byla 500Kč na osobu. Pořadatelé však každému vyplatili pouze 300Kč.

S touto částkou v ruce jsme se tedy každý vydal domů. Po celodenním hlídání trati v zimě, i přes přítomný oheň vymrzlí až na kost, naštěstí alespoň trochu najedění.