22. července 2018: Čištění požární nádržky

23.07.2018

Jelikož se blíží tradiční Léto s Chocholouškem, byli jsme požádáni o vyčištění požární nádržky, u které se akce koná. Brigáda byla svolána na nedělní odpoledne. V hasičárně jsme se tedy 22. července sešli krátce po poledni, sbalili potřebné vybavení a vyrazili k nádržce.

Na vyčerpání vody z nádržky jsme se rozhodli použít jak požární stříkačku PPS12, tak i kalové čerpadlo HERON. I s celkovým výkonem obou čerpadel cca 2500 litrů za minutu a použití "béčkových hadic", trvalo vyčerpání vody několik hodin.

Když byla veškerá voda pryč, nastoupili jsme s hrably a kolečky a začali jsme vyvážet ven větve a podobný odpad. Bahno smísené se zbytkem vody jsme vytlačovali přes stavidlo, aby následně mohlo dojít k odčerpání HERONEM.

V závěru celé akce byla nádržka kompletně opláchnuta vodou z proudnice. Celá akce byla ukončena v podvečerních hodinách, kdy bylo vybavení zpět odvezeno do hasičské zbrojnice.

Děkujeme všem zúčastněným!

Děkujeme také Marušce Vacherlonové, která byla tak laskavá a uvařila nám kávu a darovala domácí bábovku.

Na požární mašinu a kalové čerpadlo se nádržka vypouštěla několik hodin
Na požární mašinu a kalové čerpadlo se nádržka vypouštěla několik hodin

Zajímá Vás průběh čištění? Chcete více fotek? Pak se podívejte zde... 

Chcete vědět, jak nádržka posloužila na akci Léto s Chocholouškem? Fotografie z akce najdete zde, článek o akci si můžete přečíst zde....