22. července 2017: Chocholoušek 2017

24.07.2017

Koncem července uspořádal spolek přátel resturace v Olešné, stejně jako v loňském roce, Extrém Cross docenta Chocholouška. Pořadatelé nás obět požádali o vytvoření pěny pro děti (a přiznejme si, i pro dospělé).

Někteří z nás se již v pátek 21. července objevili u nádržky, kde jsme rozmisťovali stoly, umisťovali osvětlení na stromy a pod. Večer tradičně Radek Hasman přivezl bedny a reprodukoval hudbu.

Řada členů SDH Olešná se rozhodla také zůčastnit soutěžení. Někteří to však v pátek přepískli na večírku pro nedočkavé a v cyklistické části nestartovali. 

1. ČÁST - CYKLOZÁVOD

Trasa cyklozávodu je každý rok stejná - 11 km dlouhá trať od nádržky, kolem hasičské zbrojnice po hlavní silnici na Komárov, kde se odbočí mezi pole a pokračuje se lesem přes kopec až k polím u horního Kařízka, poté se cesta stáčí zpět s cílem v místě startu.

Z SDH Olešná se zúčastnili:

  • Radek Hasman s Luckou Šubrtovou na trojkolce - výsledné předposlední místo
  • Roman Šlechta
  • Tomáš Novák
  • Tomáš Bartůněk, Miloš Herman, Denisa Uhlířová (za mládež)

Cyklozávod byl ukončen v dopoledních hodinách. Tou dobou již na zúčastněné čekala grilovaná kýta a vychlazené pivo.

Radek Hasman - 2. místo
Radek Hasman - 2. místo
Trojkolka Radka Hasmana zažila premiéru v cyklozávodu
Trojkolka Radka Hasmana zažila premiéru v cyklozávodu
Míra Růžička na trakaři
Míra Růžička na trakaři
Tomáš Novák na trakaři
Tomáš Novák na trakaři
Roman Šlechta na trakaři
Roman Šlechta na trakaři

2. ČÁST - NA TRAKAŘI PŘES NÁDRŽKU

Druhá etapa extrémního Chocholouškova dne je určena pro dvojice. jeden veze vždy druhého přes nádržku na trakaři po prkenné lávce. Pokud v pořádku tzv. "suchou nohou" nádržu překonají, vymění si pozice a druhý veze prvního zpět. každé dvojici se počítá vzdálenost popř. dokončení/nedokončení.

Z olešenských hasičů se zúčastnili Míra Růžička, Radek Hasman, Láďa Malina, Roman Šlechta, tomáš Novák a Tomáš Bartůněk.

Odpoledního soutěžení se zúčasnilo již více přihlížejících než v dopoledních hodinách, avšak s ohledem na chladnější a zamračenější počasí jich ani zdaleka nebylo tolik, jako při loňském ročníku. Ti, kteří se dostavili, si zdem ohli zakoupit grilovanou kýtu, pivo, ale také míchané drinky. I přes průměrnou výši teplot se v nádržce řada dětí i dospělých ráda vykoupala. vzhledem k tomu, že voda měla podivnou kvalitu, byla na místě naplněna hasičská káď vodou z hydrantu, aby se každý, kdo uzná za vhodné mohl opláchnout.

3. ČÁST - POJÍDÁNÍ ŠPAGET S KEČUPEM NA ČAS

Poslední etapa se skládá z pojídání na čas. Letos byly připraveny špagety s kečupem. Do soutěže se za hasiče přihlásili Roman Šlechta, Tomáš Bartůněk a Míra Růžička.

Soutěž v pojídání špaget na čas
Soutěž v pojídání špaget na čas

Po ukončení soutěže se přešlo k volné zábavě, která byla odstartována vytvořením pěny pro děti. Tentokrát se sněhová nadílka povedla o něco více než loni. Opět v bílém nadělení skončili nejen děti, ale i někteří dospělí. Během krátkého okamžiku vznikl závod v tom, koho ještě odnést do pěny. K opláchnutí mohli zúčastnění využít nejen nádržky, ale také přistavené kádě s vodou z hydrantu.

Populární pěna pro děti (i dospělé)
Populární pěna pro děti (i dospělé)