2. srpna 2016: Zpracování dřeva od OÚ Olešná

03.08.2016

Obecní úřad v Olešné se rozhodl vykácet shnilé stromy na návsi. Dřevo, které z těchto stromů bylo, jsme dostali jako sbor dobrovolných hasičů v Olešné. Za hasičskou zbrojnicí tak vznikla pěkná hromádka dřeva ke zpracování.

Za pomoci zapůjčené obecní multikáry jsme dřevo v úterý  2. srpna 2016 nejprv navozili za hasičárnu. Sešli jsme se ve složení - Radek Hasman, David Kebrle......Následně jsme si v podvečer vytáhli cirkulárku, kterou zde máme a část dřeva jsme rozřezali a vyskládali do štosu.

V práci jsme pokračovali na pravidelné čtvrteční brigádě. I tentokráte jsme se sešli ve složení David Kebrle, Radek Hasman a Jirka Hrubý. Cirkulárka začala vrčet odpoledne a kromě přestávek na odpočinek a občerstvení vrčela až do pozdních večerních hodin.

Ve chvíli, kdy slunce zapadlo za obzor, jsme si vynalézavě posvítili žárovkou z pouliční lampy, kterou zde za tímto účelem máme. Řezali jsme a skládali dřevo do štosu dál, avšak s ohledem na rušení nočního klidu jsme to již před půl desátou večerní zabalili.

Hotovo...
Hotovo...