17. září 2016:                     110let SDH Komárov

18.09.2016

V polovině září se nám naskytla příležitost zúčastnit se oslav 110. výročí sboru dobrovolných hasičů v Komárově. Na tuto akci jsme se vydali ve složení Radek Hasman, David Kebrle, Michaela Ševicová, Roman Šlechta, Jiří Hrubý a Veronika Garaničová.

Po příjezdu na místo jsme poskytli své vozidlo na výstavu hasičských vozů, které se účastnila také historická koňka z Jiviny, či zásahové auto spřáteleného sboru z Německa.

Jivinská koňka
Jivinská koňka

Před zahájením oslav jsme měli možnost navštívit muzeum v Komárově, kde nás více než množství pohárů z různých soutěží, zaujala historická uniforma s příslušenstvím. Odtud jsme zamířili na slavnostní schůzi, která se konala v místní sokolovně.

Ve 14.00h byly oslavy oficiálně zahájeny na náměstí, kde došlo k položení věnců k pomníku padlých. Následně zde byla prezentována hasičská technika, slaňování a ukázky výcviku mladých hasičů. Nechyběla ani ukázka zásahové jednotky městysu Komárov 

Ačkoliv by se v polovině září dalo očekávat ještě krásné počasí (jak tomu bývá např. na cheznovském memorialu M. Vojče), příroda komárovským hasičům nepřála. Již od rána vydatně pršelo a déšť doprovázel oslavy během celého dne. Ani teploty nebyly nikterak vysoké.

Také vzhledem k počasí jsme oslavy opustili již v odpoledních hodinách. Na večerní zábavu se nikdo z našeho sboru nevrátil.

Všechny fotografie z akce 110. výročí SDH Komárov naleznete zde.