16. - 17. června 2017: Hýskovské noční útoky

18.06.2017

Stejně jako v loňském roce, jsme v polovině června jeli společně s hasičskými dětmi na noční útoky do Hýskova. Někteří z nás tam s dětmi také přespali do druhého dne. Byli jsme požádáni vedoucí mládeže, zda bychom nepomohly se zajištěním dopravy a technikou na této akci. 

Po příjezdu na místo, kam jsme dorazili mezi prvními, jsme zjistili, že panují nepříznivé povětrnostní podmínky. Ačkoliv v předchozích dnech panovaly tropické dny, v pátek večer bylo zataženo a větrno.

Oproti loňskému roku jsme tedy zvolili místo pro stanový tábor blíže k plotu s keři, od kterých jsme očekávali oporu před větrnými nárazy.

S dalšími přijíždějícími sbory se stanové městečko rozrůstalo. Vedoucí mládeže jednotlivých družstev byli svoláni, aby mohlo proběhnout losování pořadí. MartinaBalejová vytáhla mladším jedničku, Roman Šlechta starším dvojku.

V podvečerních hodinách, ve chvíli, kdy měly být noční útoky odstartovány, byl ohlášen mírný deštík. Začátek byl tedy o 15 minut odsunut. Poté již začali útoky v pořadí mladší > starší a z nebe nespadla již ani kapka.

Videozáznam požárního útoku mladších najdete zde.

Videozáznam požárního útoku starších najdete zde. 

Po vyhlášení výsledků někteří spěchali do svých spacáků, jiní postávali u ohně a spát zavítali později a některé děti odjeli se svými rodiči zpět domů 

JAK DĚTI DOPADLY?              (bude doplněno)

Mladší družstvo:  

Starší družstvo:  

V brzkých ranních hodinách se začala probouzet první ranní ptáčata. Počasí se uklidnilo, vítr nefoukal a na obloze také nebyl ani mráček (to brzo). Postupně ze svých stanů vylezli všichni a vydali jsme se na snídani, která je součástí nočních útoků. Zatímco my jsme ještě snídali, některé sbory již odjížděli.

Po snídani jsme pomohli dětem sbalit stany, nandali jsme veškerá zavazadla do aut a vypravili jsme se domů.

Všechny fotografie z nočních útoků v Hýskově naleznete zde.