10. září 2016 :            Memorial M. Vojče

11.09.2016

V polovině září se konal již 9. ročník Memorialu Miroslava Vojče v Cheznovicích. Vzhledem k tomu, že jsme jej loni vyhráli, nás letos čekala obhajoba prvního místa. Zůčastnili jsme se ve složení Lukáš Beneš, Jirka Hrubý, Roman Šlechta, Tomáš Novák, Míra Růžička, David Kebrle a Radek Hasman. V průběhu dne se k nám přidal i Jan Hocke.

Akce se konala 10. září 2016, avšak pro nás již začala o dva dny dříve. Ve čtvrtek 8. září 2016 jsme se sešli na pravidelnou brigádu, na které jsme si do zásahového vozidla připravili vše potřebné na celý soutěžní den.  

V sobotu ráno jsme se v 8 hodin sešli u hasičské zbrojnice a vyrazili jsme směrem k Cheznovickému hřišti, na kterém se memorial konal. Někteří jeli zásahovým vozidlem, Míra Růžička vyrazil o něco dříve na kole.

Na místo jsme dorazili mezi prvními. Svoje zázemí jsme si rozestavěli za kabinami fotbalistů na hřišti. Vzhledem k tomu, že jsme si předem zapůjčili z obecního úřadu Olešná stan a jeden set na sezení, jsme měli stinné zázemí i navzdory teplému počasí, které panovalo celý den. 

Během dopoledne pak dorazilo celkem dvanáct družstev - 10 mužských a 2 ženské. Konkrétně se jednalo o týmy  domácích a dále hasiče ze Zaječova, Kyšic, Kařezu, Číčova, Veselé, Příkosic, Těn. Sbor dobrovolných hasičů z Cheznovic dále také udržuje kontakty s jihočeskými hasiči z Dobronic, kteří se také rádi zůčastnili. Za ženy zde byly příkosické a číčovské hasičky.

I. štafeta - Míra a Radek na trakaři
I. štafeta - Míra a Radek na trakaři
  • druhý úsek - jeden hasič nese v ruce "hasičák" a v druhé tácek se 3 půllitry vody. "Hasičák" musí donést na přesně vymezené místo a na konci vypít 0,5l piva. Tento úsek bravurně zvládl Tomáš Novák.
  • třetí úsek - jeden hasič nese tácek se 2 půllitry vody, se kterými musí přeběhnou vyvýšenou lávku. Na konci musí opět vypít 0,5l piva. Na tento úsek jsme nasadili Davida Kebrle.
  • čtvrtý úsek - poslední úsek sestává pro jednoho hasiče z držení 1 půllitru vody a zároveň kličkování s pneumatikou od hasičského vozu AVIA, mezi kužely. Na konci opět vypije 0,5l piva. Na tomto úseku odvedl velmi dobrou práci Roman Šlechta.

Nikdo z našeho družstva během této štafety nevylil ani jeden půllitr vody, takže jsme nezískali žádné trestné minuty. První štafetu jsme tak zvládli s nejlepším časem ze všech družstev za 134 vvteřin.

I. štafeta - David na lávce
I. štafeta - David na lávce
Připraveni obhajovat vítězství...
Připraveni obhajovat vítězství...

Závod mohl začít a tak byl vyhlášen nástup, na kterém byly všem poskytnuty potřebné informace a vylosována pořadová čísla jednotlivých družstev.

1. SOUTĚŽ - Pivní štěfeta

První soutěžní štafeta sestávala ze čtyř úseků:

  • první úsek - jeden hasič vypije 0,5l piva a poté veze druhého na trakaři přes překážky a houpačku, přičemž ten, který sedí, drží na tácku 4 půllitry vody. Na konci musí druhý hasič vypít 0,5l piva. Za náš sbor se tohoto úseku velmi dobře zhostili Míra Růžička a Radek Hasman.
I. štafeta - Tomáš na hasičáku
I. štafeta - Tomáš na hasičáku
I. štafeta - Roman na pneumatice
I. štafeta - Roman na pneumatice

2. SOUTĚŽ - "Kolotoč"

Druhá část soutěže obnáší pro čtyři členy soutěžního družstva nelehký úkol. Nejprve musí se skloněnou hlavou 10x oběhnout tyč, upevněnou k zemi. S takto narušenou stabilitou pak musí vzít kýbl naplněný vodou a následně jej o cca 8-10m dál nalít do připraveného koryta. To je připevněno na hladinový hlásič. V případě, že hasič vyleje vodu již po cestě, nebo naopak neopatrně leje vodu do koryta, může nastat situace, že nemá dostatek vody a musí opět ke kádi kýbl naplnit.

Ve chvíli, kdy hlásič vydá zvuk naplnění nádržky, soutěžící běží naplnit kýbl ke kádi a připraví jej pro svého kolegu na určené místo. Další člen družstva vybíhá odkroužit si svých 10 koleček se skloněnou hlavou a vše pokračuje, dokud neodběhnou všichni členové družstva. Poslední, pátý člen, mezitím počítá odtočená kolečka soupeřícímu družstvu.

Za naše družstvo se této štafety zúčastnili Lukáš Beneš, Radek Hasman, Jan Hocke a Míra Růžička. Tomáš Novák byl pátým, počítajícím u konkurenčního soutěžního družstva.

V druhé části soutěže jsme měli druhý nejlepší čas. Za prvním Zaječovem jsme s 229 vteřinami zaostali o 5 vteřin.

II. štafeta - Radek na kolotoči
II. štafeta - Radek na kolotoči
II. štafeta - Míra na kolotoči
II. štafeta - Míra na kolotoči
II. štafeta - Lukáš na kolotoči
II. štafeta - Lukáš na kolotoči
II. štafeta - Hokejka na kolotoči
II. štafeta - Hokejka na kolotoči

3. SOUTĚŽ - Požární útok "z hospody"

Poslední částí soutěžního dne jsou tradiční požární útoky. Ty jsou na tomto memorialu ozvláštněny provedením začátku útoku. Zde se vybíhá tzv. od stolu, nebo chcete-li "z hospody". 

Všichni členové sedí na lavičkách kolem stolu, přičemž jeden z družstva má za úkol co nejrychleji vypít 0,5l piva. Až poté, co položí půllitr na stůl, mohou členové družstva vyběhnout pro hadice a vše potřebné k hasičskému vozidlu. Ano, oproti jiným soutěžím se neběhá požární útok s hadicemi a proprietami připravenými "na platu", nýbrž si je musí vyndat z přistaveného vozidla ( v případě SDH Olešná z přistaveného vleku). Dál již útok probíhá klasicky se zakončením na nástřikových terčích.

Na této části jsme byli v následujícím složení: Radek Hasman - strojník, Míra Růžička a Tomáš Novák - savce a koš, David Kebrle - béčka, Jirka Hrubý a Lukáš Beneš - proudy, a Roman Šlechta - rozdělovač.

Požární útok jsme zaběhli nejrychleji ze všech družstev za 56 vteřin, a také úvodní pivo jsme měli nejrychlejší. Roman Šlechta se tak stal největším savcem celého dne, když vypil 0,5l piva za 6,62 vteřiny .

Sečteno, podtrženo.... přišli jsme, soutěžili jsme, zvítězili jsme a obhájili tak loňské první místo.

Tak jsme první!!! No a co!!!

Největší savec a savice celého dne
Největší savec a savice celého dne
Výsledková listina
Výsledková listina
Úkol splněn - obhájili jsme první místo
Úkol splněn - obhájili jsme první místo

Všechny fotky z memorialu M. Vojče 2016 naleznete zde.