1. července 2016: Zpracování dřeva od p. Pospíšila

01.07.2016

Ze zaječovské pily jsme od p. Pospíšila dostali dřevo. V pátek 1. července 2016 jsme si tedy zapůjčili obecní multikáru a zajeli pro tento "dar". Vzhledem k množství dřeva jsme se museli několikrát otočit. Výřezová prkna se nám tak v prostoru za hasičskou zbrojnicí pěkně nakupila.

 V obvyklém složení Radek Hasman, David Kebrle a Jirka Hrubý jsme se po navežení dřeva za prostor za hasičárnou, již nepouštěli do dalšího zpracování. Navozit několik multikár prken nám zabralo celé odpoledne a tak jsme jejich rozřezání nechali na následující dny.

Ve stejném složení jsme se tak sešli, vytáhli naší hasičskou cirkulárku a za kvílení tohoto ďábelského stroje jsme začali rozebírat hromadu prken a zpracovávat ji.

V manufakturním složení, kdy jeden podával a pomáhal řezat, jeden řezal a jeden vozil kolečka s dřevem, nám práce ubíhala od ruky, avšak celé množství darovaného dřeva se nám nepodařilo za jeden den zpracovat, ačkoliv jsme makali i po setmění, za osvětlení pouliční lampy.

Vrhli jsme se na práci tedy i v následujícím týdnu, tentokrát bez Davida Kebrle. Zbylé dřevo jsme rozřezali a nakupili na hromadu v zadní části prostoru za hasičárnou. Co bylo možné a vešlo se, jsme naskládali dovnitř hasičské zbrojnice, za účelem topení v hasičské klubovně.